DSA – prowadzisz serwis, sklep internetowy lub konto w mediach społecznościowych? Sprawdź o czym pamiętać?

Autor: Redakcja w kategorii: Biznes i firma

Czy DSA to drugi OMNIBUS w świecie cyfrowym?

Rok 2024 to zmiany dla serwisów, właścicieli stron internetowych, sklepów i właścicieli kont w social mediach.

Dyrektywa o Usługach Cyfrowych, czyli DSA to nowe regulacje, które mają wprowadzić porządek i zwiększyć bezpieczeństwo w świecie internetowych usług.

DSA dotyczy różnych platform cyfrowych, takich jak dostawcy usług hostingowych, internetowe platformy handlowe czy sieci społecznościowe. Celem jest zbudowanie bezpiecznej przestrzeni on-linowej i ochronę użytkowników przed nielegalnymi treściami, towarem czy usługami.

DSA

Kogo dotyczy DSA?

Jeśli umożliwiasz Użytkownikom:

  • publikowanie treści
  • komentowanie czy dodawanie postów
  • dodawanie notatek pod lekcjami na platformie
  • dodawanie opinii,

musisz zadbać o dodatkowe regulacje i wprowadzić w tym zakresie odpowiednie zmiany w swoich regulaminach.

Listę zmian, które musisz wprowadzić znajdziesz we wpisie DSA i zmiany w Regulaminach od 17.02.2024 roku, czyli co mikro i mali przedsiębiorcy powinni o nich wiedzieć?

Tam też będziesz mógł skorzystać z szybkiego rozwiązania i gotowych postanowień do wdrożenia, które dotyczą m.in. zgłaszania nielegalnych treści, współpracy z organami państwowymi czy utrzymaniem transparentności w zakresie reklamy.

>>> Przeczytaj także artykuł: Wyjątkowe prawnicze podcasty

Chociaż DSA niesie ze sobą nowe wyzwania, to również przynosi ulgę przedsiębiorcom, ponieważ zdejmuje z nich automatyczną odpowiedzialność za treści publikowane przez użytkowników. Warto to wprost przewidzieć w swoich regulaminach.

Oznacza to, że właściciele stron nie ponoszą odpowiedzialności, jeśli nie wiedzą o bezprawności danej treści i zareagują po otrzymaniu informacji na ten temat.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat DSA i dowiedzieć się jak szybko dostosować się do tych zmian, zapraszam Was do odwiedzenia bloga www.kingakonopelko.pl, gdzie znajdziecie pełny artykuł na ten temat DSA i zmiany w Regulaminach od 17.02.2024 roku, czyli co mikro i mali przedsiębiorcy powinni o nich wiedzieć?

Zdjęcie: Andrea Piacquadio

***

Dlaczego warto przeprowadzić postępowanie o zatwierdzenie układu

Postępowanie o zatwierdzenie układu to jedno z czterech postępowań restrukturyzacyjnych, które znajdziemy w ustawie Prawo restrukturyzacyjne.

Jakie korzyści niesie za sobą przeprowadzenie postępowania o zatwierdzenie układu?

Poniżej przedstawiamy najważniejsze korzyści, które niesie za sobą zawarcie układu z wierzycielami.

Unikniesz bankructwa i masz szansę na ustalenie korzystnych warunków spłaty [Czytaj dalej…]

Poprzedni wpis:

Następny wpis: