Czynny żal – wzór

Autor: Redakcja w kategorii: PIT, Podatki, Wzory pism

Zbliża się wielkimi krokami termin złożenia deklaracji podatkowej PIT-37. W roku 2016 ostatecznym dniem na dokonanie tej czynności jest dzień 2 maja włącznie. Nie powinieneś się spóźnić – inaczej poniesiesz finansową karę.

Jednakże jeśli w tym terminie deklaracji nie złożysz, bo na przykład nie wiedziałeś o jakichś dochodach (załóżmy, że twój pracodawca zapomniał o dostarczeniu ci PIT-11), nie musisz się aż nadto martwić, ale musisz działać szybko.

Co musisz zrobić?

Złożyć zeznanie, wpłacić podatek, jeśli masz do wpłaty, łącznie z odsetkami za zwłokę i napisać pismo, w którym poinformujesz organ podatkowy o twojej czynności wraz z wyjaśnieniem, skąd to opóźnienie się wzięło.

Czynny żal – wzór

To pismo to Czynny Żal

Pamiętaj, że Czynny Żal będzie skuteczny tylko do momentu, kiedy urząd skarbowy poweźmie informację o niedopełnieniu przez Ciebie obowiązku informacyjnego (złożeniu PIT-37).

Zatem, jak wspomniałem, musisz działać od razu.

          >>> W jaki sposób sprawdzić rozdzielność majątkowa kontrahenta?

Zwlekanie ze złożeniem deklaracji podatkowej może się okazać kosztowne.

Więcej na temat Czynnego Żalu znajdziesz w moim poprzednim poście, a poniżej wzór takiego pisma:

Zrzut ekranu 2016-04-30 o 01.52.44

Masz pytanie? Skorzystaj z szybkiej porady prawnej przez internet!

Zdjęcie Thomas Lefebvre pochodzi z Unsplash

***

Władaj i posiadaj czyli zasiedzenie nieruchomości

Zasiedzenie nieruchomości to sposób nabycia cudzej własności bez zgody pierwotnego właściciela. W jaki sposób może dojść do zasiedzenia – zapraszamy do dalszej lektury.

Kiedy właściciel może stracić nieruchomość?

Posiadacz może stracić swoją rzecz, gdy się nią należycie nie zajmuje – nie płaci podatków od nieruchomości, nie dzierżawi, ani nie wynajmuje.

Pierwotny dysponent może stracić nieruchomość bez żadnego wynagrodzenia na rzecz osoby, która ją posiada i włada nią jak właściciel [Czytaj dalej…]

Poprzedni wpis:

Następny wpis: