Windykacja zagraniczna

Autor: Redakcja w kategorii: Wierzytelności i długi, Windykacja

Windykacja zagraniczna, czy windykacja międzynarodowa, to bardzo popularne w sieci zagadnienia. Wystarczy, że wpiszesz te frazy w Google, aby się o tym osobiście przekonać. Zobaczysz wiele różnego witryn, które jednak nie wyjaśniają dokładnie, czym jest windykacja.

Pamiętaj jednak o tym, że lepiej jest zawsze zapobiegać, niż leczyć, a więc lepiej poczynić kroki, które z góry zapobiegną problemom w płatnościach, w szczególności od zagranicznych kontrahentów.

A nawet, jeśli nie zapobiegniesz takiej sytuacji, to z pewnością pewne mądre działania ułatwią Ci późniejsze procedury windykacyjne (Jak możesz – przynajmniej w jakimś zakresie – uchronić się przed kłopotami z dłużnikiem? Zobacz w moim blogu).

Windykacja zagraniczna

Czym charakteryzuje się windykacja zagraniczna

Windykacja zagraniczna (międzynarodowa) jest oczywiście bardziej skomplikowanym procesem od windykacji krajowej, ponieważ pojawiają się tutaj dodatkowe czynniki w postaci problemów językowych, różnic kulturowych, różnic prawnych a w końcu poczucia większej bezkarności po stronie dłużnika, którego kontakt z wierzycielem często ogranicza się do korespondencji elektronicznej.

Aby zminimalizować owe negatywne dla procesu windykacji zjawiska w przypadku windykacji zagranicznej bardziej wskazane niż w przypadku krajowej jest skorzystanie z pomocy doświadczonej kancelarii prawniczej świadczącej usługi w zakresie międzynarodowych postępowań sądowych.

          >>> Jakich błędów unikać, aby cieszyć się z harmonijnej współpracy na linii klient i adwokat? Przeczytaj artykuł: Klient i adwokat – 3 najczęstsze błędy podczas współpracy

Nie bez znaczenia bowiem pozostają tutaj kontakty takiej kancelarii chociażby w służbach konsularnych RP, na które można czasem liczyć choćby w postaci wysłania oficjalnego pisma ze strony ambasady i wykonanie telefonu monitującego przyczynę braku rozliczeń.

O innych aspektach windykacji zagranicznej przeczytasz moim blogu Handel za granicą >>

Zdjęcie Towfiqu barbhuiya pochodzi z Unsplash

***

Czy matka po rozwodzie może przeprowadzić się z dzieckiem bez zgody ojca dziecka?

Jesteś po rozwodzie. Majątek został podzielony, grafik z kontaktami z dzieckiem ustalony.

I nagle dowiadujesz się od dziecka, że mama przeprowadza się z „nowym tatusiem” na drugi koniec Polski, no i, oczywiście, zabiera Twojego szkraba.

Czy matka może w takiej sytuacji bez zgody ojca wyprowadzić się z dzieckiem? [Czytaj dalej…]

Poprzedni wpis:

Następny wpis: