Wynajmujący musi uważać, komu wynajmuje nieruchomość

Autor: Redakcja w kategorii: Pozostałe, Prawo dla każdego

Już niedługo każdy wynajmujący będzie musiał jeszcze bardziej uważać, komu wynajmuje nieruchomość. W przeciwnym razie może narazić się na bardzo nieprzyjemne konsekwencje w postaci wysokich kar pieniężnych…

Od 1 stycznia 2017 roku ma zacząć obowiązywać regulacja, która przewiduje sankcje nie tylko wobec urządzających gry hazardowe, ale także wobec osób wynajmujących lokal, gdzie taka działalność jest prowadzona.

Próby pociągania do odpowiedzialności wynajmujących zdarzały się nie raz, jednak sądy zwykle rozpatrywały sprawy pozytywnie dla nich – zwalniając osoby wynajmujące lokal z odpowiedzialności za urządzanie gier hazardowych.

Od stycznia będzie istniała podstawa prawna na mocy, której wynajmujący będzie mógł ponieść odpowiedzialność, co wydaje się być wielkim nieporozumieniem i zwykłą próbą „pójścia na skróty” przez ustawodawcę. Nie ma dla niego znaczenia, kto ponosi odpowiedzialność, ale to, by w ogóle ktoś ją poniósł.

A na dodatek kary za automaty do gier mają zostać podniesione nawet do 100 000 złotych za jeden automat. Dla jasności – nie jestem przeciwny walce z przejawami patologii, ale tylko wtedy, gdy jest to walka racjonalna…

Poprzedni wpis:

Następny wpis: