Negocjacje przed sądowe- jak przyśpieszyć rozwód

Autor: Redakcja w kategorii: Rodzina, Rozwód

Negocjacje przed sądowe- jak przyśpieszyć rozwódChcesz się rozwieść? Sprawy rozwodowe czasami trwają latami. Może warto spróbować negocjacji pozasądowych. Więcej na ten temat w artykule negocjacje pozasądowe.

Dlaczego warto spróbować negocjacji przed wizytą w sądzie?

Dzięki temu  spędzisz w sądzie dużo mniej czasu, w niektórych przypadkach nawet uda się ominąć sąd. Obecnie sprawy rozwodowe trwają miesiącami, a czasem latami warto więc poszukać innych rozwiązań. Pomóc nam mogą mediacje, również negocjacje.

Sąd powoduje stres i długi- albo bardzo długi okres czekania na rozprawę. Można w tym czasie nic nie robić i tylko czekać. Można też wszystko przygotować, aby sprawa przed sądem była łatwa i szybka.

Negocjacje – czego dotyczą?

Negocjacje jaki i mediację mogą dotyczyć wszystkiego.

Jest możliwe uzgodnienie wszystkiego od A do Z, a także dogadać się jedynie częściowo.

Czy potrzebuje adwokata?

Bardzo często zdarza się tak, że małżonkowie nie potrafią ze sobą rozmawiać, dochodzi do kłótni i wyzwisk. Emocje dominują nad rozsądkiem.

Wtedy warto skorzystać z pomocy pełnomocnika. Adwokat rozmawia w naszym imieniu bez emocji, waży interesy stron i rozważa za i przeciw. Oczywiście każdy Klient podejmuje decyzje sam, ale lepiej jest dojść do porozumienia po namyśle.

Można na spokojnie porozmawiać z adwokatem o konsekwencjach takich działań i spokojnie się zastanowić. W negocjacjach często można osiągnąć więcej niż przed sądem.

Zalety

W dłuższej perspektywie porozumienie daje szanse na spokój i nudę pozasądową.  Narzucone  orzeczenie przez sąd często sprawia, że strony do dalszej walki przed sądem rejonowym.

Po dojściu do porozumienia:

  • strony mogą przewidzieć przebieg rozprawy
  • sprawa ma szansę zakończyć się szybko
  • sędzia zada tylko najważniejsze pytania
  • wyrok uprawomocni się po 7 dniach

Plusem negocjacji jest też to, że przy jej okazji często prowadzi się negocjacje majątkowe.

***

Po przeczytaniu: “Negocjacje przed sądowe- jak przyśpieszyć rozwód”, zapraszamy również do lektury:

Poprzedni wpis:

Następny wpis: