Tajemnice transplantacji

Autor: Redakcja w kategorii: Prawo dla każdego, Zdrowie i medycyna

Jakiś czas temu nie pomyślałabym, że transplantacja to tematyka, która pochłonie mnie całkowicie. Tak się jednak stało – tajemnice transplantacji wciągnęły mnie zupełnie i prawdopodobnie już na zawsze. W tym kontekście obecnie znajduję się w tym okresie życia, który bardzo lubię – oczekiwanie. Oczekuję i będę to robić jeszcze co najmniej kilka najbliższych tygodni.

A czego?

Książki „Tajemnice transplantacji” pod moją redakcją 🙂

Tajemnice transplantacji

Książka „Tajemnice transplantacji” ma zostać wydana przez Wydawnictwo Naukowe PWN. I choć mam na swoim koncie już kilka publikacji, ta będzie bez wątpienia wyjątkowa.

Dlatego z tego miejsca chciałabym podziękować wszystkim jej współautorom (ich lista TUTAJ) za to, że odnieśli się do mnie bardzo przyjaźnie i udzielili wielkiego wsparcia.

To dzięki nim przez ostatnie miesiąca mogłam zająć się pracą nad pozycją „Tajemnice transplantacji”, która finalnie ma blisko trzysta stron.

          >>> Czy w Polsce jest dostępna donacja kadawerowa? Sprawdź we wpisie: Co to są kadawery

Konsultację naukową publikacji przyjął na siebie prof. Roman Danielewicz, czyli dyrektor Poltransplantu – Centrum Organizacyjno-Koordynującego ds. Transplantacji. Patronaty honorowe i medialne opiszę w kolejnych artykułach.

Mam nadzieję, że książka „Tajemnice transplantacji”, dostępna także w wersji e-book, zaintryguje wielu Czytelników.

Przede wszystkim dlatego, że to dziesiątki rozmów, które przybliżają transplantologów jak i samą transplantologię.

Niebawem na blogu fragmenty tych rozmów… 🙂

Zdjęcie National Cancer Institute pochodzi z Unsplash

***

Koalicja Pacjentów po Transplantacjach

Stało się! 13 lutego 2016 roku w Warszawie została powołana do życia Koalicja Pacjentów po Transplantacjach (KOPT), czyli zrzeszenie pozarządowych organizacji działających na rzecz pacjentów po transplantacji.

Będzie ona reprezentować jak i chronić takich pacjentów przed podmiotami wpływającymi na to, jak dziś wygląda transplantologia w Polsce [Czytaj dalej…]

Poprzedni wpis:

Następny wpis: