Dokumentacja medyczna w postaci elektronicznej. Szkolenie w Poznaniu

Autor: Redakcja w kategorii: Błąd medyczny, Dokumentacja medyczna, Prawo dla każdego, Zdrowie i medycyna

Dokumentacja medyczna to kwestia bardzo ważna, co nie raz podkreślałam we wpisach na swoim blogu Prawo w transplantacji. Wiedza o niej daje możliwość właściwego dokumentowania przebiegu leczenia. To zaś ma szczególne znaczenie w aspekcie rozliczania świadczeń, a także obrony przed ewentualnymi zarzutami popełnienia błędu medycznego.

Zasady określające jak winna być prowadzona dokumentacja medyczna to również jedna z najistotniejszych części składowych badania podczas procesu uzyskiwania akredytacji w ochronie zdrowia bądź innych certyfikatów. Jednocześnie konieczne jest zagwarantowanie rozszerzenia polityki bezpieczeństwa oraz instrukcji zarządzania systemem informatycznym przeznaczonym do przetwarzania danych osobowych o procedury służące zabezpieczeniu dokumentacji medycznej prowadzonej w postaci elektronicznej.

Szkolenie dotyczące tych zagadnień odbędzie się 16 kwietnia 2016 roku w godzinach 9:00-16:00 w budynku poznańskiego Centrum Zaawansowanych Technologii „Nobel Tower”. Więcej informacji W TYM MIEJSCU.

Podczas szkolenia przewidywane są dwie przerwy dziesięciominutowe i jedna przerwa dwudziestominutowa.

Terminy i miejsca szkoleń w innych miastach będą ogłaszane TUTAJ.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: