Czy podczas przesłuchania powinien towarzyszyć Ci adwokat?

Autor: Redakcja w kategorii: Odpowiedzialność karna

Czy podczas przesłuchania powinien towarzyszyć Ci adwokat?

W sytuacji gdy postępowanie sądowe dotyczy Ciebie – jest prowadzone w Twojej sprawie – naprawdę warto, abyś rozważył obecność adwokata podczas przesłuchania.

Czy w moim przypadku obecność adwokata podczas przesłuchania jest wskazana?

O tym, czy obecność jest wskazana w Twoim przypadku zadecydujesz wspólnie z wybranym przez Ciebie profesjonalistą, do którego udasz się po poradę prawną.

Dlaczego podczas przesłuchania powinien towarzyszyć mi adwokat?

Podczas przesłuchania powinien towarzyszyć Ci adwokat, gdyż będzie w stanie dopilnować, czy osoby, które Cię przesłuchują, działają zgodnie z prawem.

W sytuacji, gdy postępowanie dotyczy Ciebie, istnieje niebezpieczeństwo, że możesz zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej.

Podczas przesłuchania mogą traktować Cię więc jak potencjalnego podejrzanego.

Aby unikać takich stresowych sytuacji warto mieć przy sobie pełnomocnika, który zareaguje na niewłaściwe zachowania przesłuchujących. Ponadto Twój adwokat dopilnuje poprawności sporządzenia protokołu – sprawdzi np. czy Twoje słowa nie zostały przeinaczone.

Jak widzisz korzyści z tego, że podczas przesłuchania towarzyszy Ci adwokat jest naprawdę sporo, aby dowiedzieć się o kolejnych odwiedź blog Białe kołnierzyki i przeczytaj artykuł Czy adwokat powinien towarzyszyć Ci w przesłuchaniu w charakterze świadka?

📌

Po przeczytaniu „Czy podczas przesłuchania powinien towarzyszyć Ci adwokat?”, zapraszamy również do lektury:

Jak zawrzeć umowę o pracę zdalną? – warunki umowy oraz sposoby jej zawarcia

Wysokość wynagrodzenia (odszkodowania) za zakaz konkurencji po ustaniu stosunku pracy

Photo by Saúl Bucio on Unsplash

⭐ ⭐ ⭐

Świadek koronny. Kto to taki?

Art. 2 ustawy z dnia 25 czerwca 1997 roku o świadku koronnym (Dz.U. 2014 nr 1801) wskazuje, że świadek koronny to podejrzany dopuszczony do składania zeznań w charakterze świadka, na zasadach i w trybie określonych w tej ustawie. Trzeba przyznać, że wyjaśnia to niewiele. Dlatego wątpliwości postaram się rozwiać w tym artykule.

Po pierwsze trzeba zaznaczyć, że świadek koronny jest instytucją, która znajduje zastosowanie w przypadku przestępstw lub przestępstw skarbowych popełnionych w zorganizowanej grupie bądź związku mających na celu popełnianie właśnie takich przestępstw.

W założeniu świadek koronny ma znacząco poprawić skuteczność walki z przestępczością zorganizowaną. Zna bowiem grupę, w której działał lepiej niż organa ścigania. Sam świadek koronny na współpracy z prokuraturą [czytaj dalej…]

Poprzedni wpis:

Następny wpis: