Transplantologia – pierwsze urodziny bloga i podsumowanie

Aneta Sieradzka Aneta Sieradzka

Nadszedł ten moment – pierwsze urodziny bloga Prawo w transplantologii! Dokładnie rok temu opublikowałam wpis inaugurujący moją aktywność jako prawnika-blogera. Dziś można podsumować, co przez ten czas się wydarzyło.

Przez ostatnie dwanaście miesięcy opublikowałam niemal siedemdziesiąt wpisów dotyczących szeroko rozumianej transplantologii. Wśród nich znalazły się treści merytoryczne, wywiady, ale też zapowiedzi i relacje z różnych wydarzeń. A tych było całkiem dużo – odwiedziłam konferencje poświęcone transplantologii w stolicach kilku europejskich państw – od Warszawy, przez Rzym i Pragę, aż po Londyn.

Zbliżające się urodziny bloga w niedawnym czasie skłoniły mnie też do rozszerzenia działalności o zakładkę „wywiady”. To w niej ukazują się rozmowy ze specjalistami, a więc chirurgami, pielęgniarkami, koordynatorami transplantacyjnymi i innymi osobami.

Poza lekarzami związanymi z transplantologią swój „kawałek podłogi” znajdą tu również pacjenci po przeszczepach jak i ci, którzy do przeszczepu dopiero się przygotowują. To bardzo ważne, bo pozwala budować nadzieję na lepsze jutro, a także sieć wzajemnego wsparcia ludzi mających w takich czy inny sposób do czynienia z transplantologią.

Warto jednak pamiętać, że każdy ma do opowiedzenia coś innego, a to pozwala mi wciąż czerpać inspirację do kolejnych wpisów. Inna sprawa, że dzięki grupie web.lex mam gdzie te wpisy publikować 🙂

Autor: Aneta Sieradzka, prawniczka, autorka bloga Prawo w transplantacji.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: