Stan faktyczny jest kluczowy

Bożena Żuber - adwokat Bożena Żuber - adwokat

Wielu osobom zdarza się myśleć o wielu rzeczach bardzo schematycznie. Odnosi się to także do prawa, gdzie jedni uważają swoje sprawy za proste i wręcz z góry wygrane, a inni za tak tragiczne, że nie warto się nawet nimi zajmować. Czasem jednak warto odejść od tych schematów, bo każdy stan faktyczny jest inny, a przy tym kluczowy dla rozwiązania problemu. W każdym wpisie na swoim blogu staram się Wam to pokazać…

Nie kto inny, ale sam zainteresowany powinien pozwolić swojemu prawnikowi na przyjrzenie się sprawie z bliska. Jak to zrobić? Po prostu dokładnie przedstawić stan faktyczny. Chodzi o szczegóły, ale tylko te istotne i to na nich należy się skupić.

W końcu to właśnie zainteresowany i jego prawnik mają zebrać dowody i tak przedstawić stan faktyczny, aby Sąd mógł je kompleksowo ocenić. Sąd tylko przez dowody oraz stan faktyczny poznaje sprawę. Jeśli te nie są konkretne, zawsze można potem odnieść wrażenie, że coś zostało pominięte. Niestety wówczas zarzuty można mieć wyłącznie do siebie, a nie swojego prawnika czy sędziego.

Dlatego pamiętajcie – porzućcie czasem schematy!

Autor: Bożena Żuber - adwokat, autorka bloga o podziale majątku wspólnego po rozwodzie, pt.: Nasze, moje, twoje... .

Poprzedni wpis:

Następny wpis: