Równy dostęp do usług prawniczych

Karolina Sikorska-Bednarczyk Karolina Sikorska-Bednarczyk

Ostatnio spotkałam się z ciekawym problemem. Do Kancelarii zadzwonił Pan, który zapytał, czy poza kobietami obsługujemy również mężczyzn. Okazuje się bowiem, że równy dostęp do usług prawniczych wcale nie jest rzeczą tak oczywistą.

Z miesiąca na miesiąc można natknąć się na oferty szkoleń, kursów, a nawet pracy z przeznaczeniem tylko dla kobiet. W wielu zawodach też zaczynają dominować kobiety – dla przykładu w sądach rodzinnych orzekają w większości przedstawicielki płci żeńskiej, a w szkołach większość to nauczycielki, zaś nauczyciele zajmują się co najwyżej wychowaniem fizycznym. Swoją drogą o sprawach typowo nauczycielskich więcej przeczytacie TUTAJ.

Rzeczywiście takie zjawisko występuje, ale wcale nie musi być ono złe. Tendencja ta dotarła jednak także do Kancelarii, które specjalizują się dla przykładu w obsłudze przychodzących z problemami pracownic, ale pracowników już nie. Równy dostęp do usług prawniczych został nieco zachwiany.

Możecie być spokojni – ja nie podążam za tymi trendami. Z zadowoleniem widuję na szkoleniach mężczyzn i oferuję im swoją pomoc prawną 🙂

Autor: Karolina Sikorska-Bednarczyk, doradca prawny, autorka bloga o pracy pracownika oświaty, pt.: Karta nauczyciela oraz bloga Mobbing w miejscu pracy.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: