Podsumowanie – Wrzesień 2016 w Znam Swoje Prawo

Rafał Chmielewski

Uczniowie już dawno zapomnieli o wakacjach, studenci właśnie wracają na zajęcia na swoich uczelniach. Za oknem już jesień i coraz bliżej nam do świąt Bożego Narodzenia niż kolejnego urlopu. To oznacza, że prawnicy też mają ręce pełne pracy i mają o czym pisać. Czas na podsumowanie najczęściej czytanych przez Was artykułów portalu Znam Swoje Prawo we wrześniu 2016!

1. Zmiany w prawie bankowym. Wygaszanie nieużywanych rachunków bankowych i ułatwienia dla spadkobierców

Kolejny miesiąc bez zmian nasze podsumowanie rozpoczyna aplikantka adwokacka Magdalena Jaczewska, opisując zmiany w prawie bankowym. Mowa o wygaszaniu nieużywanych rachunków czy obligatoryjnym informowaniu o wszelkich posiadanych rachunkach bankowych. Znajdzie się także coś dla spadkobierców – uproszczenia przewidziane dla nich w przepisach prawa bankowego.

Magdalena Jaczewska współpracuje z Kancelarią Prawniczą Kruk i Wspólnicy.

2. Postępowanie sanacyjne w prawie restrukturyzacyjnym

Radca prawny Izabela Rajczyk pnie się coraz wyżej. Z czwartego miejsca teraz podsumowanie na drugiej pozycji należy właśnie do niej. Wpis dotyczy postępowania sanacyjnego w prawie restrukturyzacyjnym. Wyjaśniono w nim cały sens postępowania sanacyjnego, stosunek uprawnienia zarządcy do odstąpienia od umowy wzajemnej na gruncie tego postępowania oraz wpływ postępowania sanacyjnego na stosunek pracy. Dużo powiedziano też o masie sanacyjnej oraz planie restrukturyzacyjnym.

Izabelę Rajczyk spotkacie na blogu Restrukturyzacja firmy okiem prawnika.

3. Upadłość konsumencka w 2016 roku

Trzecia lokata i znów Izabela Rajczyk, ale pisząca zmianach w upadłości konsumenckiej, które weszły w życie 1 stycznia 2016 roku. Tekst komentuje nową możliwość wystąpienia z wnioskiem upadłościowym przez wierzyciela, specjalne formularze mające pomóc w złożeniu wniosku oraz pozostającą wciąż odrębną upadłość konsumencką dwojga małżonków.

4. Decyzja PZU – wzór odwołania

Adwokat Patryk Zbroja skutecznie okupuje podsumowanie już kolejny miesiąc, awansując przy tym o jedno „oczko”. Jego materiał o wzorze odwołania od decyzji PZU jest krótki i rzeczowy – zawiera wzór odwołania od decyzji PZU z powodu zaniżenia odszkodowania ze względu na wartość pojazdu.

Patryk Zbroja pisze na blogu Odszkodowanie po wypadku samochodowym.

5. Jak uzyskać zezwolenie na sprzedaż alkoholu w cateringu?

Piotr Jankowski, aplikant radcowski i prawniczy bloger – znany z wcześniejszych podsumowań dzięki artykułowi o zezwoleniach na sprzedaż alkoholu w cateringu. Konkretniej chodzi o rozaje takich zezwoleń i cał procedurę ich uzyskiwania.

Zapraszamy na blog Piotra Jankowskiego Prawo w hotelu, restauracji, kawiarni.

To było podsumowanie września 2016!
Za miesiąc sprawdzimy, co czytaliście w październiku
🙂

Autor: Rafał Chmielewski, szczęśliwy redaktor portalu Znam Swoje Prawo.pl :)

Poprzedni wpis:

Następny wpis: