Firma w Wielkiej Brytanii

Monika Markisz, radca prawny, doradca podatkowy Monika Markisz, radca prawny, doradca podatkowy

W zeszłym roku Polacy założyli w Niemczech ponad 40 tysięcy firm! Nasza przedsiębiorczość nie zna granic w sensie dosłownym. Podobnie rzecz się ma z polskimi firmami w Wielkiej Brytanii.

Sprzyjający system podatkowy, zgoła inne podejście organów podatkowych do przedsiębiorców, łatwość rejestracji, i inne elementy powodują, że firmy w UK zakładają nie tylko Polacy zamieszkali na Wyspach, ale też przedsiębiorcy prowadzący swoje firmy na co dzień w Polsce.

Cóż, trzeba przyznać, że sposób funkcjonowania administracji w naszym kraju nie zachęca do prowadzenia biznesu w Polsce. Wybór przyjaznego miejsca do prowadzenia działalności gospodarczej bardzo często z tego powodu pada właśnie na Wielką Brytanię.

W ostatnich tygodniach odbyłam wiele interesujących rozmów, których motywem przewodnim był temat  opłacalności zakładania firmy w Wielkiej Brytanii. Wiele osób pyta o formalności związane z prowadzeniem działalności gospodarczej za granicą w kontekście polskich przepisów prawa. Czy trzeba gdzieś to zgłosić, wyrejestrować się albo odwrotnie – zarejestrować  w jakimś urzędzie. Pytań, wątpliwości i dylematów jest jak zwykle wiele. I na wszystkie trzeba znać odpowiedź jeszcze przed skokiem na podbój Europy, gdyż w przeciwnym razie może okazać się, że to, co miało być żyłą złota, okaże się nietrafioną inwestycją.

Mam swoje zdanie na ten temat i chętnie się z Tobą nim podzielę w moim blogu podatkowym >>

Autor: Monika Markisz, radca prawny, doradca podatkowy, autorka bloga Podatki dla prawnika, czyli co każdy prawnik powinien wiedzieć o podatkach.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: